₺2.150,00 KDV Dahil
₺2.150,00 KDV Dahil
Tükendi
₺1.850,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Tükendi
₺1.850,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Tükendi
₺1.720,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Tükendi
₺1.720,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
1 2 >

Aydınlatma Modelleri, avize, sarkıt, tavan armatür, abajur, aplik ve lambader olarak alt kategorilere ayrılır. İç mekan aydınlatma kategorisinde yer alan avize modelleri, cam avize, metal avize, modern avize, kristal avize gibi alt gruplara bölünür. Nerede kullanacağınıza göre seçiminizi değiştirebilecek avize modelleri, salon avize modelleri, antre avize modelleri, yatak odası avize modelleri, mutfak avize modelleri olarak değişkenlik gösterir. Eğer salonunuz için bir avize modeli arıyorsanız, cam top avize modelleri ve kristal avize modellerini inceleyebilirsiniz. Antre için avize modeli bakıyorsanız metal avize modelleri size uygun olabilir.

Sarkıt avize, aydınlatma modelleri arasında genellikle yemek masası üzeri için tercih edilir. Büyük ya da ikiye bölünmüş salonlar için biçilmiş kaftan olan sarkıt avize modelleri, aydınlatma modellerinin modern segmentidir.

Abajur aydınlatma modellerine gelince, aklımıza yatak odası ve salonlar gelmeli. Genellikle ikili olarak satın alınan abajurlar, iç mekan aydınlatma seçeneklerinin vazgeçilmezidir.

Tavan armatür modellerine gelince, genel olarak banyo ya da mutfağa hitap eder. İç mekan aydınlatma ya da dış mekan aydınlatma seçeneği olabilen tavan armatürleri şıklığın yanı sıra fonksiyoneldir.

Aplik modelleri son dönemlerde aydınlatma trendleri arasında yer alıyor. Salonda ya da dış mekan aydınlatma olarak tercih edilen aplik modelleri, banyolarda da tercih edilebiliyor. Bahçeli, merdivenli evlerde iç mekan aydınlatma olarak kullanılabilecek aplik modelleri, bahçelerde dış mekan aydınlatma olarak düşünülebilir. Aplik modelleri uyum açısından genel anlamda ikili olarak satın alınır. Aplikler, duvara monte aydınlatma modelleridir.

Yer lambası olarak da bilinen lambader modelleri, son 10 yılda ülkemizde oldukça fazla tercih edilmeye başlandı. Ayaklı lambader, ahşap lambader gibi pek çok aydınlatma seçeneği karşınıza çıkabilir. Lambader modelinizi seçerken ev dekorasyonunuzu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Ülkemizde henüz pek yaygınlaşmayan solar aydınlatma modelleri ise güneş enerjisi ile çalışıyor ve çevreyi koruyor. Gelecekte solar aydınlatma modellerini çokça dış mekan aydınlatma olarak göreceğiz.

Aydınlatma modellerini seçerken, mutlaka ev dekorasyonunuzu ve aydınlatmayı kullanacağınız odayı göz önünde bulundurun. Seçeceğiniz avize ya da lambader mobilyalarınızla uyumlu olsun.

Aydınlatma fiyatları ise tamamen kullanılan malzeme ve ölçülere göre değişir. El işçiliği de aydınlatma fiyatını değiştirecektir.

Masivworks aydınlatma modellerine göz atarak, her bütçeye uygun, şık seçenekler bulabilirsiniz. www.masivworks.com adresini inceleyerek Masivworks aydınlatma seçeneklerini görebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı