Aplik Modelleri

Aplikler, bahçe, salon duvarları, yatak başları gibi çeşitli alanlara özgün bir aydınlatma alternatifi sunar. Şık ve dekoratif tasarımlarıyla bilinen aplik modelleri, yatak odalarında kitap okumak için, oturma odalarında dekoratif amaçlı kullanılabilirken, bahçelerde ise girişleri aydınlatmak için tercih edilebilir. Tek ya da çift olarak satın alınabilir. Ahşap, pirinç, siyah, metal, eskitme, spot gibi farklı kategorilere ayrılan aplik modellerinde, dış mekanda kullanılacaksa dayanıklı ve paslanmaz malzemeye öncelik verilmelidir.

Aplik seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken faktör, iç ya da dış mekana uygunluğudur. Böylece paslanma sorunu yaşanmazken, şık bir görünüm ve uyum elde edilebilir. İç mekanda kullanılacaksa, odadaki perdeler, masa ve duvar rengi ile uyum içinde olmalıdır. Örneğin, siyah ağırlıklı bir salonda renkli veya gri, metalik, pirinç eskitme bir takım uyumlu bir tercih olabilir. Soft renklere sahip salon ve yatak odaları için ise ahşap modeller ideal bir seçenek olabilir.

Aplik fiyatları, kullanılan malzeme, boyut ve işçilik gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, takım ya da tek tercihine göre fiyat değişkenlik gösterebilir. Öte yandan, pirinç eskitme veya bakır eskitme modeller daha uygun fiyatlı seçenekler sunabilir. Dış mekan aplikleri ise malzeme dayanıklılığına göre fiyat farklılıkları gösterebilir. Günümüzde her bütçeye uygun model bulmak mümkündür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı