1

Avize Modelleri

Avizeler genellikle evlerin salon bölümlerinde kullanılır; ancak her odaya özgü bir tarz ve dekorasyon unsuru olarak hizmet verir. Salonun görünümünü anında değiştirme gücüne sahip olan avizeler, dekoratif anlamda büyük etki yaratır. Yatak odası için tasarlanan avize modelleri ise odaya yenilik katar; genellikle salon tavanlarındaki modellere kıyasla daha sade bir tarza sahiptir.

Avize seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey, evinizdeki dekoratif unsurlardır. Salon için düşünüyorsanız, perdelerinizin ve koltuk takımınızın renkleri gibi salonunuzun boyutu da önemlidir. Yatak odası veya antre için arıyorsanız ve odalarınız geniş değilse, tekli avize modelleri yeterli olabilir.

Avize fiyatları, boyutu, içerdiği cam sayısı, işçilik, çoklu ya da tekli oluşu, kullanılan malzemeler gibi birçok detaya bağlı olarak farklılık gösterir. Cam, kristal gibi malzemelerden yapılmış, büyük ve detaylı işçiliği olan avize modelleri genellikle diğerlerine göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Tekli modeller ise genellikle daha uygun fiyatlıdır. Avize alımı genellikle taşınma, evlenme, yeni bir eve geçme gibi özel durumlarla ilişkilendirilir ve sık sık yaşanmaz. Bu nedenle yaşam alanınıza alacağınız avize modellerini dikkatlice seçmeli ve her oda için, dekorasyon zevkinize ve evinizin tarzına uygun bir bütçe belirlemelisiniz.

Sarkıt Aydınlatma Modelleri

İç mekanlara estetik ve fonksiyonellik katan göz alıcı tasarımlardır. Tavanlardan sarkan bu aydınlatma sistemleri, odaklanan bir alanı belirginleştirmenin yanı sıra genel aydınlatmayı tamamlar. Farklı stillerde ve malzemelerde üretilen sarkıt aydınlatmalar, modern minimalizmden endüstriyel tarza, klasikten avangarta kadar geniş bir yelpazede mevcuttur. Hem salonlarda odak noktası oluşturmak için tercih edilen bir parça hem de yemek masaları veya koridorlar gibi belirli alanlara odaklanmış aydınlatma sağlayan sarkıt modelleri, mekana karakter katarak fonksiyonel bir görev üstlenir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı