Masa Lambası, çalışma lambası olarak da geçen, çalışırken, masa üzerinde kullanılan, dekoratif aydınlatma modelleridir. Spiral, akrobat, şık, mantar şeklinde modellere sahip masa lambaları, hayatınızı kolaylaştırmaya yarayan ürünlerdir. Masa lambası şarjlı ya da ampul ile çalışıyor olabilir. Bu tamamen tercihinize bağlı, artık tasarruflu ampuller de piyasada mevcut olduğu için, ortada kablo istemiyorsanız masa lambası şarjlı olabilir, onun dışında masa lambası ampullü ise de sizi yeni trendlerle rahatsız etmeyecektir.

Masa Lambası modelleri, spiral led masa lambası, akrobat masa lambası, masa lambası abajur, kıskaçlı masa lambası, masa lambası şarjlı, masa lambası ampullü gibi pek çok modele ayrılır. Masa lambası modelleri genellikle çalışmak için kullanılsa da masa lambası abajur kategorisinde bir ürün seçerek, hem çalışabilir hem de şık bir tercih yapabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun ders çalışması için bir masa lambası arıyorsanız, akrobat masa lambası, kıskaçlı masa lambası, led masa lambası modelleri sizin için uygun olacaktır.

Masa lambası seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler arasında ilk önce gelmesi gereken masa lambasını ne için kullanacağınızdır. Çalışmak için masa lambası arıyorsanız farklı, dekoratif anlamda masa lambası arıyorsanız farklı açılardan bakarak seçiminize karar vermelisiniz. Eğer dekoratif anlamda, salon ya da yatak odasında kullanmak için masa lambası modellerine bakıyorsanız, masa lambası abajur modellerini incelemelisiniz. Eğer çalışmak için masa lambası arıyorsanız akrobat masa lambası, kıskaçlı masa lambası, led masa lambası modellerine göz atmalısınız. Çalışmak için tasarlanan masa lambası modelleri, dekoratif durmasının yanı sıra işlevsel de olmalı. Işığı doğru vermeli. Tabii size de doğru ampulü seçmek kalıyor. Led masa lambası modelleri çalışırken size çok yardımcı olacaktır. Gözleri yormayan Led masa lambası modelleri, aynı zamanda %85 enerji tasarrufu sağlayabilir. Çalışırken sarı değil, gün ışığı denilen, beyaza yakın ampulleri tercih etmeniz gerekir.

Masa Lambası fiyatlarına gelince, kullanılan malzeme, işçilik ve boyut masa lambası fiyatlarını değiştirecektir. Masa lambası abajur modelleri hem salonda kullanıldığı hem de çalışma ortamında tercih edilebildiği için daha şık ve yüksek fiyatlı olabilir. Led masa lambası ya da akrobat masa lambaları çok fazla teknolojik özelliğe sahip değilse genellikle her bütçeye uygundur. Bazen renkler de masa lambası fiyatlarını değiştirebilir. Mesela kırmızı bir masa lambası metalik bir masa lambasından daha yüksek fiyatlı olabilir.

Masivworks’te, özellikle masa lambası olarak kullanabileceğiniz her modelde masa lambası abajur bulabilirsiniz. www.masivworks.com adresi üzerinden, her bütçeye uygun abajur modellerine göz atabilirsiniz.